Hakkımızda

Bia Teknoloji Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ile, medikal ve rehabilitasyon teknolojileri alanında yenilikçi, ileri teknolojik, müşterilerin beklentilerine uygun ve estetik ürünler üretmek amacıyla Mayıs 2015’de Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkı’nda kurulmuştur. Bünyesinde iki makine mühendisi, bir mekatronik mühendisi, bir fizyoterapist ve bir teknik personel bulunmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana özgün ürünler geliştirme gayreti içerisinde bulunan Bia Teknoloji, Spinal Dekompresyon Robotu fikri ile yola çıkmış, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB ve TÜBİTAK destekleri ile medikal teknolojileri sektöründe, yüksek teknoloji ürünleri ile ön plana çıkan firmalardan biri haline gelmiştir. Ekonomist Dergisi tarafından 2016 yılında ‘‘Gelecek Vaat Eden 10 Teknoloji Şirket’’ inden biri olarak seçilmiştir.

Yürüttüğü projelerde, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında çeşitli üniversite akademisyenleri ile ortak çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu sayede sürdürülebilir bir gelecek için, çalışma ekibinin bilgi birikimi ile üniversitedeki bilgi birikimini bir araya getirerek, ülke ekonomisine katkıda bulunabilecek, ülkemizin uluslararası piyasalardaki rekabet gücünü artıracak ve ihraç potansiyeli yüksek olan çalışmaları özveri ile yürütmektedir.

Vizyonumuz

Medikal ve Rehabilitasyon teknolojilerini; müşteri odaklı Ar-Ge çalışmaları ile ileriye taşıyarak, dünya çapında bilinen ve yön belirleyen bir firma olmaktır.

Misyonumuz

Medikal ve Rehabilitasyon Teknolojileri alanında müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine uygun; uluslararası kalite standartları çerçevesinde ileri teknoloji, ergonomik ve estetik ürünler üretmektir.